mBank kontra Alior Bank

Postanowiliśmy porównać na własnej skórze dwa chyba obecnie najpopularniejsze konta osobiste na rynku w mBanku i Alior Banku.

 

Karty platnicze.

MBank od wielu lat wydaje ta samą kartę Visa Electron z charakterystycznym obrazkiem delfina [od 6 lat ten sam wizerunek - może czas na zmiany], w Alior Banku mamy kilka wersji do wyboru, w przypadku mBanku za wydanie i używanie karty nie płacimy nic, w Alior Banku co miesiąc jest pobierana opłata za używanie karty jednak dzięki temu możemy korzystać ze wszystkich bankomatów na świecie za darmo, w mBanku taka usługa jest dodatkowa i kosztuje 5 zł miesięcznie.

Nasz werdykt - Alior Bank

Płatności przez internet.

Tutaj zdecydowanym zwycięzcą jest mBank właściwie Alior Bank nie jest dla nie go żadna konkurencją po prostu żaden z systemów płatności nie obsługuje Alior Banku.

Nasz werdykt- mBank

Bankowość elektroniczna.

Obsługa bankowości elektronicznej w obu bankach odbywa się intuicyjnie jednak samo logowanie do systemu jest o wiele prostsze w mBanku nie wymaga śledzenia palcem pól z hasłem

Nasz werdykt - mBank

Podsumowanie
Alior Bank ma ambicje i prawdopodobnie wkrótce stanie się możliwe, że będziemy mogli płacić za pośrednictwem tego banku za zakupy w sieci na chwile obecną jest to nie możliwe i to chyba największy minus tego banku, dlatego nasz wybór to mBank.

Dostęp do porad 24h na dobę

Nasze porady są dostępne przez cały czas, dzięki czemu w każdych okolicznościach masz możliwość zapoznania się z tematyką poszczególnych artykułów.

Sprawy karne, rozwodowe, cywilne

Portal FinansowoPrawny.pl przedstawia porady prawne z zakresu prawa cywilnego, karnego, rodzinnego oraz gospodarczego. Analizujemy każdy przypadek oddzielnie.

Finanse dla każdego

Publikujemy nie tylko porady prawne, lecz także artykuły pomagające rozwiązać problemy finansowe. Nasze teksty pomagają zwykłym Internautom, jak i profesjonalnym księgowym.

Polecamy:

Kancelaria adwokacka Wrocław - Marta Olejnik-Hejne

Umowa o dzieło

Jeśli interesują cię zagadnienia dotyczące umowy o dzieło, sięgnij do publikacji "Umowy o dzieło. Jak się bronić przed atakiem ZUS?"

Informujemy, iż redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów.