Odszkodowanie - najważniejsze informacje

Czym są odszkodowania?

W tym tekście, postaram się przedstawić jaka jest różnica pomiędzy zadośćuczynieniem a odszkodowaniem. Po pierwsze, warto wskazać iż w tym wypadku duże znaczenie ma przedmiot ochrony. W przypadku, gdy mówimy o odszkodowaniu, to niezwykle duże znaczenie ma czynnik materialny, który można wymierzyć. W przypadku zadośćuczynienia mówimy o odpowiednich stratach osobistych które są określane jako krzywda. Z tego też powodu, jest to bardzo trudna tematyka, która w przypadku odszkodowanie po śmierci nie może zostać odpowiednio przedstawiona. Moim zdaniem, jest to poważny problem aby odpowiednio podejść do tak trudnego tematu.

 

W tym też wypadku, wiele osób nie może odpowiednio przedstawić tego tematu, który nie do końca jest zawsze dobrym rozwiązaniem. Co więcej, wiele osób w przypadku odszkodowanie po śmierci, nie jest w stanie racjonalnie myśleć. Dlatego też, jest to po prostu możliwość na odpowiednie podejście do tej jakże trudnej tematyki. Moim zdaniem, jest to kwestia tym trudniejsza, iż wiele osób po drodze nie będzie mogło przedstawić wszelkich potrzebnych informacji.

Co więcej, w przypadku brak odpowiedniego przedstawienia tej kwestii, odszkodowanie po śmierci jest niezwykle ważnym aspektem. Ponieważ po części może ono zrekompensować, wszelkie starty które powstały na jej skutek. Moim zdaniem, jest to bardzo dobra możliwość, jednakże pierwsze należy się odpowiednio otrząsnąć ze śmierci osoby bliskiej, aby następnie móc odpowiednio podejść do tej jakże ważnej tematyki. Moim zdaniem, jest to tym ważniejszy temat iż po prostu wiele osób nie może go odpowiednio przedstawić. Co więcej, warto wspomnieć iż w przypadku gdy będziemy mogli odpowiednio podejść do wszystkich tematów, to następnie bardzo duże znaczenie może mieć odpowiednie przedstawienie tego tematu. Co więcej, odszkodowanie po śmierci a w szczególności po śmierci osoby bliskiej, może być przesłanką do tego aby odpowiednio potraktować wszelkie potrzebne kwestia, a w szczególności możliwość na odpowiednie przedstawienie tak trudnej kwestii.

Zobacz historię odszkodowania

Kilka miesięcy temu miałam wypadek, niestety dosyć poważny, ponieważ skręciłam kostkę, a tym samym zostałam unieruchomiona na ładnych kilka tygodni. Cóż, każdemu się może przydarzyć, jechałam rowerem i po prostu nie wyrobiłam na zakręcie, no i wypadek gotowy. Kiedy już zaczęłam dochodzić do siebie i mogłam zacząć chodzić, postanowiłam skompletować całą dokumentacje medyczną oraz zaświadczenia lekarskie, następnie udałam się z tym do mojego ubezpieczyciela, aby ustalić, jakie odszkodowanie za wypadek mi się należy. Oczywiście cała procedura nie była możliwa do załatwienia jednego dnia, ponieważ jak mi wytłumaczono, analityk musi dokonać jakiejś oceny ryzyka, potem rozpatrzyć wniosek i wyliczyć procentowo, jaki uszczerbek na zdrowiu odniosłam, oczywiście przedstawiłam również rachunki za leki oraz rehabilitacje skręconej kostki, więc według terminów miałam czekać do trzydziesty dni na odpowiedź od ubezpieczyciela. Zatem kiedy termin upłynął, postanowiłam się przypomnieć ubezpieczycielowi, ponieważ do tej pory nie dostałam odpowiedzi, jakie odszkodowanie za wypadek mi się należy. Musiałam czekać jeszcze kilka dni na odpowiedź, w końcu udało mi się otrzymać odpowiedź na mój wniosek, a także w rezultacie pieniądze. Okazało się, że stosunkowo nie były one ogromne, ale jednak zawsze to coś, więc przynajmniej częściowo zwrócił mi się koszt leczenia po wypadku. Na rower co prawda nie wsiądę przez jakiś dłuższy czas, ponieważ kostka jeszcze dochodzi do siebie, na szczęście mogę już chodzić i pracować, no a przede wszystkim został mi jakiś uraz psychiczny do wycieczek rowerowych. A przy okazji dowiedziałam się od ubezpieczyciela, że odszkodowanie zostało wyliczone procentowo, a zależy to od tego, jaką składkę sobie ustalałam podczas podpisywania polisy, jaką zdeklarowałam sumę ubezpieczenia oraz kilku jeszcze innych czynników. No i przede wszystkim wysokość odszkodowania jest ustalana również na podstawie wysokości mojej tak zwanej szkody, czyli od tego jaki uszczerbek odniosłam.

W przypadku kiedy i Tobie przydarzy się wypadek i liczysz na odszkodowania, zgłoś się do prawnika, który pomoże Ci w przejściu przed nierzadko żmudny i długi proces jego uzyskiwania.

Dostęp do porad 24h na dobę

Nasze porady są dostępne przez cały czas, dzięki czemu w każdych okolicznościach masz możliwość zapoznania się z tematyką poszczególnych artykułów.

Sprawy karne, rozwodowe, cywilne

Portal FinansowoPrawny.pl przedstawia porady prawne z zakresu prawa cywilnego, karnego, rodzinnego oraz gospodarczego. Analizujemy każdy przypadek oddzielnie.

Finanse dla każdego

Publikujemy nie tylko porady prawne, lecz także artykuły pomagające rozwiązać problemy finansowe. Nasze teksty pomagają zwykłym Internautom, jak i profesjonalnym księgowym.

Polecamy:

Kancelaria adwokacka Wrocław - Marta Olejnik-Hejne

Umowa o dzieło

Jeśli interesują cię zagadnienia dotyczące umowy o dzieło, sięgnij do publikacji "Umowy o dzieło. Jak się bronić przed atakiem ZUS?"

Informujemy, iż redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów.