Bezpieczeństwo klienta w e-kantorze

Osoby, które rozważają założenie własnej działalności gospodarczej powinny wziąć pod uwagę założenie kantoru wymiany walut, a jeszcze lepiej kantoru internetowego. Przeniesienie działalności gospodarczej do internetu pozwala na znaczne obniżenie kosztów, bo nie będzie wtedy potrzebny lokal w dobrym punkcie miasta, nie będzie trzeba tracić czasu ani pieniędzy na dojazdy do pracy. Działalność będzie można prowadzić z domu. Kantor internetowy to jeden z pomysłów na rozwój internetowego biznesu.

E-Kantor - okazja do tańszej wymiany

W e-kantorach wymiana walut odbywa się przez przelewy walut między klientem a kantorem. Jest to wymiana walut online. Ten rodzaj działalności gospodarczej jest regulowany ustawą o swobodzie działalności gospodarczej, wymaga wpisu do odpowiedniego rejestru.  Internetowy kantor może założyć każda osoba, która ma nieposzlakowaną opinię, nie ma prawomocnego wyroku za przestępstwa skarbowe lub popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Aktualne zaświadczenie o niekaralności musi być dostarczane organowi prowadzącemu rejestr kantorów, co roku. Kandydat na właściciela kantoru musi także ukończyć specjalistyczne szkolenie związane z prowadzeniem działalności kantorowej, chyba, że wcześniej pracował w banku i zajmował się transakcjami walutowymi. Zasady prowadzenia kantorów określają przepisy ustawy Prawa dewizowego. Każdy kantor musi być wpisany do rejestru działalności kantorowej. Każda transakcja mająca miejsce w kantorze musi być obowiązkowo wpisana do specjalnej ewidencji a wpis musi zawierać numer transakcji, datę, rodzaj transakcji, nazwę wymienianej waluty, równowartość w złotych i musi być podany kurs walut. Sceptyków kantorów internetowych powinien przekonać do e-kantorów fakt, że takie transakcje są wygodne, bezpieczne, mają korzystne warunki wymiany. Wygodne, bo możemy dokonać transakcji bez wychodzenia z domu.

 

Bezpieczne, ponieważ właścicieli internetowych kantorów obowiązują dokładnie takie same przepisy jak właścicieli stacjonarnych kantorów. Poza tym serwisy internetowe muszą być dobrze zabezpieczone przed cyberatakiem a transakcje muszą być zaszyfrowane, tak żeby zagwarantować bezpieczeństwo podczas wymiany walut. Korzystne warunki wymiany, ponieważ kursy walut są aktualizowane na bieżąco, co kilkanaście sekund i są bardziej atrakcyjne niż w kantorze stacjonarny. Poza tym jest niski spread, czyli różnica w cenie kupna i sprzedaży. W większości internetowych kantorów jest brak opłat za przelewy. W kantorach internetowych można ustawiać kurs wymiany i jeżeli obecny nie spełnia wymogów, to zlecenie będzie wykonane dopiero przy osiągnięciu naszych wymagań cenowych. Przy większych transakcjach również możemy negocjować. Jeżeli klient nie wie, z którego kantoru najlepiej skorzystać to można przejrzeć na stronach internetowych ranking kantorów wirtualnych. Można także skorzystać z automatycznej internetowej porównywarki, aby szybko i wygodnie porównać kursy walut w wirtualnych kantorach. Szybkość dokonywania transakcji, prostota i wygoda decydują o coraz większej popularności kantorów internetowych.

Dostęp do porad 24h na dobę

Nasze porady są dostępne przez cały czas, dzięki czemu w każdych okolicznościach masz możliwość zapoznania się z tematyką poszczególnych artykułów.

Sprawy karne, rozwodowe, cywilne

Portal FinansowoPrawny.pl przedstawia porady prawne z zakresu prawa cywilnego, karnego, rodzinnego oraz gospodarczego. Analizujemy każdy przypadek oddzielnie.

Finanse dla każdego

Publikujemy nie tylko porady prawne, lecz także artykuły pomagające rozwiązać problemy finansowe. Nasze teksty pomagają zwykłym Internautom, jak i profesjonalnym księgowym.

Polecamy:

Kancelaria adwokacka Wrocław - Marta Olejnik-Hejne

Umowa o dzieło

Jeśli interesują cię zagadnienia dotyczące umowy o dzieło, sięgnij do publikacji "Umowy o dzieło. Jak się bronić przed atakiem ZUS?"

Informujemy, iż redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów.