Nowe sposoby na wyłudzanie danych

Jeżeli jesteś posiadaczem konta bankowego w banku internetowym i operacje na swoim koncie potwierdzasz SMS-em to strzeż się gdyż pojawiła się nowa metoda kradzieży pieniędzy.

Przestępcy tworzą fałszywe strony banków, dzięki, którym nie tylko przejmują dane służące do logowania, ale i również potrafią dotrzeć do kodów autoryzujących transakcje, które przesyłane są za pomocą wiadomości tekstowych.

Na początku na komputerze ofiary zostaje zainstalowany złośliwy program, który najprawdopodobniej instaluje się podczas odwiedzania fałszywej witryny internetowej banku. Następnie podczas próby wizyty na stronie swojego banku użytkownik jest przekierowywany na fałszywą stronę. Klient uważając, ze jest an stronie swojego banku, stara się wejść na swoje konto i w ten sposób przekazuje swoje dane przestępcom.

Dodatkowo na stronie banku wyświetlana jest informacja, która zachęca do zabezpieczenia swojego telefonu poprzez pobranie specjalnego oprogramowania. Oprogramowanie to infekuje telefon i daje przestępco dostęp do kodów autoryzujących transakcje.

Wszystkim użytkownikom banki i policja zalecają ostrożność a w przypadku, gdy już padliśmy ofiarą oszustów zaleca się bezzwłoczny kontakt ze swoim bankiem i zgłoszenie się di najbliższej jednostki Policji.

Dostęp do porad 24h na dobę

Nasze porady są dostępne przez cały czas, dzięki czemu w każdych okolicznościach masz możliwość zapoznania się z tematyką poszczególnych artykułów.

Sprawy karne, rozwodowe, cywilne

Portal FinansowoPrawny.pl przedstawia porady prawne z zakresu prawa cywilnego, karnego, rodzinnego oraz gospodarczego. Analizujemy każdy przypadek oddzielnie.

Finanse dla każdego

Publikujemy nie tylko porady prawne, lecz także artykuły pomagające rozwiązać problemy finansowe. Nasze teksty pomagają zwykłym Internautom, jak i profesjonalnym księgowym.

Polecamy:

Kancelaria adwokacka Wrocław - Marta Olejnik-Hejne

Umowa o dzieło

Jeśli interesują cię zagadnienia dotyczące umowy o dzieło, sięgnij do publikacji "Umowy o dzieło. Jak się bronić przed atakiem ZUS?"

Informujemy, iż redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów.