Nieuczciwość Pracodawcy

Pracodawcy coraz częściej łamią prawo pracy, poprzez różnego rodzaju nadużycia. Mamy czasy określane jako kryzys gospodarczy i nieuczciwi pracodawcy wykorzystują ten stan rzeczy na niekorzyść swoich obecnych oraz przyszłych pracowników.

 

Każą na przykład pracować w godzinach nadliczbowych lub godzinach nocnych bez zapłaty dodatków. Czasem do pracy w godzinach nocnych są zmuszane osoby, które objęte prawem nie powinny takiej pracy wykonywać, np. .kobiet w ciąży. Osoby boją się stracić pracy, ponieważ wiedzą że kolejną będzie znaleźć trudno, więc godzą się na takie wykorzystywanie prze pracodawcę. Ale warto walczyć o swoje prawa, ponieważ jeśli będziemy godzić się na takie sytuacje, to zachowanie pracodawcy wobec pracownika nigdy się nie zmieni. Pracodawcy często czują ciche przyzwolenie na łamanie kodeksu pracy, nie czując oporu ze strony swoich pracowników.

W tego typu sytuacjach najczęściej zdarza się, że to byli pracownicy zaczynają dochodzić swoich praw już po czasie, gdyż nie mają presji utraty pracy. W takiej sytuacji bardzo pomocny jest prawnik, dlatego warto udać się do takich instytucji jak kancelaria prawna. Wynajęty stamtąd radca prawny, najlepiej specjalista prawa pracy, będzie bardzo pomocny w dochodzeniu swoich praw, w napisaniu i złożeniu do sądu odpowiednie pozwu a także w późniejszym reprezentowaniu nas na Sali rozpraw.

Dostęp do porad 24h na dobę

Nasze porady są dostępne przez cały czas, dzięki czemu w każdych okolicznościach masz możliwość zapoznania się z tematyką poszczególnych artykułów.

Sprawy karne, rozwodowe, cywilne

Portal FinansowoPrawny.pl przedstawia porady prawne z zakresu prawa cywilnego, karnego, rodzinnego oraz gospodarczego. Analizujemy każdy przypadek oddzielnie.

Finanse dla każdego

Publikujemy nie tylko porady prawne, lecz także artykuły pomagające rozwiązać problemy finansowe. Nasze teksty pomagają zwykłym Internautom, jak i profesjonalnym księgowym.

Polecamy:

Kancelaria adwokacka Wrocław - Marta Olejnik-Hejne

Umowa o dzieło

Jeśli interesują cię zagadnienia dotyczące umowy o dzieło, sięgnij do publikacji "Umowy o dzieło. Jak się bronić przed atakiem ZUS?"

Informujemy, iż redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów.