Rozwód - odzyskanie dziecka

Delikatnym i budzącym duże emocje jest temat walki o prawa rodzicielskie w trakcie rozwodu. Zwłaszcza jest to trudne w przypadku gdy oboje rodziców chcą pełnię tych praw dla siebie. Batalię jaką trzeba stoczyć przed sądem jest często długa i przynosi wiele stresu dla obu stron. A najwięcej dziecku, o które jest toczona walka. W takiej sytuacji najlepiej jest sięgnąć po profesjonalną poradę, jaką jest porada prawna.

 

Najlepiej szukać takiej pomocy w miejscach takich jak kancelaria prawna bądź kancelaria adwokacka. Prawnicy doradzają jakie prawa nam przysługują, czego możemy się spodziewać z drugiej strony, i jak przede wszystkim skutecznie przekonać wymiar sprawiedliwości, że nasza pociecha powinna po rozwodzie trafić akurat do nas. Najważniejszym faktem na jaki zwraca uwagę sąd to warunki jakie możemy zapewnić naszemu dziecku.

Pamiętać należy, że takie procesy są ciężkie i wyczerpujące, gdyż brane są wszystkie aspekty w tej sprawie. Badania psychologiczne dziecka i rodziców są powszechną praktyką w tego typu sprawach, więc należy uzbroić się w cierpliwość a prawnika ustanowić swoim pełnomocnikiem.

Dostęp do porad 24h na dobę

Nasze porady są dostępne przez cały czas, dzięki czemu w każdych okolicznościach masz możliwość zapoznania się z tematyką poszczególnych artykułów.

Sprawy karne, rozwodowe, cywilne

Portal FinansowoPrawny.pl przedstawia porady prawne z zakresu prawa cywilnego, karnego, rodzinnego oraz gospodarczego. Analizujemy każdy przypadek oddzielnie.

Finanse dla każdego

Publikujemy nie tylko porady prawne, lecz także artykuły pomagające rozwiązać problemy finansowe. Nasze teksty pomagają zwykłym Internautom, jak i profesjonalnym księgowym.

Polecamy:

Kancelaria adwokacka Wrocław - Marta Olejnik-Hejne

Umowa o dzieło

Jeśli interesują cię zagadnienia dotyczące umowy o dzieło, sięgnij do publikacji "Umowy o dzieło. Jak się bronić przed atakiem ZUS?"

Informujemy, iż redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów.