Prawne aspekty prowadzenia własnej działalności

W dobie kryzysu, coraz częściej zdarza się ,że wiele firm działa na granicy opłacalności, tylko po to aby utrzymać się na rynku. Ta praktyka często kończy się kłopotami finansowymi właściciela firmy, który zazwyczaj odpowiada całym swoim majątkiem za długi firmy. Przedsiębiorstwo wpadając w tarapaty. Najlepszym wyjściem w takiej sytuacji jest zasięgnięcie porady profesjonalisty. Kancelaria prawna jest odpowiednim miejscem do którego powinniśmy się udać w takie chwili.

 

Często porada prawna zostaje ostatnią deską ratunku tonącemu w długach interesantowi, który praktycznie jest niewypłacalny. Bardzo pomocny jest dla takiej firmy wtedy prawnik, który pomoże wyjść z długów. Może on np. przeprowadzić skuteczną windykację wobec dłużników firmy, co pozwoli zadłużonemu przedsiębiorstwu wyjść z długów. W ciężkiej sytuacji znajdują się przede wszystkim średnie i małe przedsiębiorstwa.

Jednak te najmniejsze, jednoosobowe są w największym niebezpieczeństwie, ze względu na małe zapasy finansowe, często niewielkie doświadczenie biznesowe zakładającego firmę. Właśnie dla takich przedsiębiorców porada doświadczonego prawnika jest bardzo często jedynym i ostatecznym rozwiązaniem jego kłopotów finansowych.

Dostęp do porad 24h na dobę

Nasze porady są dostępne przez cały czas, dzięki czemu w każdych okolicznościach masz możliwość zapoznania się z tematyką poszczególnych artykułów.

Sprawy karne, rozwodowe, cywilne

Portal FinansowoPrawny.pl przedstawia porady prawne z zakresu prawa cywilnego, karnego, rodzinnego oraz gospodarczego. Analizujemy każdy przypadek oddzielnie.

Finanse dla każdego

Publikujemy nie tylko porady prawne, lecz także artykuły pomagające rozwiązać problemy finansowe. Nasze teksty pomagają zwykłym Internautom, jak i profesjonalnym księgowym.

Polecamy:

Kancelaria adwokacka Wrocław - Marta Olejnik-Hejne

Umowa o dzieło

Jeśli interesują cię zagadnienia dotyczące umowy o dzieło, sięgnij do publikacji "Umowy o dzieło. Jak się bronić przed atakiem ZUS?"

Informujemy, iż redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów.