Pomoc kancelarii prawnej

Prowadząc firmę lub będąc osobą prywatną często potrzebujemy pomocy adwokatów i radców prawnych, którzy w odpowiedni sposób będą umieli zająć się naszymi sprawami przy zachowaniu całkowitej poufności. Dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług kancelarii prawnej.

 

 

Wszechstronność

Z usług kancelarii możemy korzystać – w zależności od potrzeb – codziennie lub raz na jakiś czas. Współpraca z nimi różni się od zatrudnienia jednego prawnika przede wszystkim tym, że jedna osoba nie jest w stanie zająć się wszystkim w pojedynkę, ponieważ problemy prawne firm często nie ograniczają się jedynie do prawa handlowego. Biorąc to pod uwagę kancelarie prawne od razu zyskują w naszych oczach. Jak jednak pracują nad naszymi sprawami, które są tak bardzo wielowątkowe? Często oprócz zatrudnienia kilku prawników i radców prawnych, zatrudniają także rzeczników patentowych, doradców podatkowych i innych specjalistów do zadań specjalnych.

Opłacalność

Stała współpraca z kancelarią zawsze będzie bardziej opłacalna niż każdorazowe zlecanie obrońcom wykonania pewnych zadań bez względu na to, czy chodzi o sporządzenie umów, czy obronę w sądzie. Codzienna współpraca z kancelarią jest możliwa, a koszty tego są zazwyczaj ustalane w zależności od ilości przepracowanych godzin lub skuteczności. Takie rozwiązanie, jest jednak nie tylko korzystniejsze pod względem finansowym, ale także oszczędności czasu, który często jest dla nas więcej wart niż pieniądze.

 

Zakres obowiązków

Obowiązki kancelarii prawnej mogą być różnorodne i zajmować się kilkoma dziedzinami prawa, jednak w przypadku firm najczęściej zajmują się zabezpieczeniem klientów w przypadku postępowań sądowych, chronią przed niewypłacalnością kontrahentów i utratą płynności finansowej, szukają oszczędności i pomagają rozwiązywać konflikty. Może się nam wydawać, że taki zakres obowiązków powinien przypadać doradcom finansowym i mediatorom, jednak tak jak już wcześniej było wspomniane, kancelarie są wszechstronne i zajmują się różnymi sprawami. Oczywiście w zakres ich obowiązków wchodzi także sporządzanie umów, wydawanie opinii o umowach jakie klient ma podpisać oraz reprezentowanie firmy przed Krajowym Rejestrem Sądowym i sądami różnych instancji. Może on także na zlecenie klienta nadzorować zakładanie spółek, zarówno krajowych jak i zagranicznych. Tutaj pojawia się też kolejny punkt udowadniający wszechstronność adwokatów, którzy w takim przypadku muszą sami znać bardzo dobrze zagraniczne prawo spółek albo mieć w kancelarii ekspertów w tej dziedzinie.

 

 

 

Zaufanie

Każdy adwokat i radca prawny jest zobowiązany do utrzymania w sekrecie wszystkich nabytych informacji podczas współpracy z nami, jednak zmienianie ciągle prawnika nie jest dobrym pomysłem i lepiej będziemy się czuli, gdy zaufamy jednej kancelarii, która będzie nas cały czas reprezentowała. Przede wszystkim powinniśmy się też czuć komfortowo rozmawiając z nimi o naszych sprawach zawodowych, a czasem także prywatnych. W tej kwestii popularnością cieszy się kancelaria PTAdwokaci z Pruszkowa. Zachęcamy do zapoznania się z jej usługami! 

Dostęp do porad 24h na dobę

Nasze porady są dostępne przez cały czas, dzięki czemu w każdych okolicznościach masz możliwość zapoznania się z tematyką poszczególnych artykułów.

Sprawy karne, rozwodowe, cywilne

Portal FinansowoPrawny.pl przedstawia porady prawne z zakresu prawa cywilnego, karnego, rodzinnego oraz gospodarczego. Analizujemy każdy przypadek oddzielnie.

Finanse dla każdego

Publikujemy nie tylko porady prawne, lecz także artykuły pomagające rozwiązać problemy finansowe. Nasze teksty pomagają zwykłym Internautom, jak i profesjonalnym księgowym.

Polecamy:

Kancelaria adwokacka Wrocław - Marta Olejnik-Hejne

Umowa o dzieło

Jeśli interesują cię zagadnienia dotyczące umowy o dzieło, sięgnij do publikacji "Umowy o dzieło. Jak się bronić przed atakiem ZUS?"

Informujemy, iż redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów.